مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۶/۲۴

اجحاف شرکت های پیمانکاری در حق کارگران

پرداخت نصف حقوق اداره کار به کارگران پیمانکاری

تاکید فرماندار بر تشکیل جلسه اداره کار با شرکت های پیمانکاری در خصوص پرداخت حق و حقوق کارگران به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلسه شورای کارگری در محل سالن اجتماعات فرمانداری با حضور فرماندار و اعضای جلسه برگزار شد که ابتدا رئیس اداره کار بیان کرد: متاسفانه شرکت های پیمانکاری که می بایست مزایای کارگری را بر اساس آیتم های اداره کار که شورای عالی کار مشخص می کند پرداخت نکرده و در حق کارگران اجحاف می کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلسه شورای کارگری در محل سالن اجتماعات فرمانداری با حضور فرماندار و اعضای جلسه برگزار شد که ابتدا رئیس اداره کار بیان کرد: متاسفانه شرکت های پیمانکاری که می بایست مزایای کارگری را بر اساس آیتم های اداره کار که شورای عالی کار مشخص می کند پرداخت نکرده و در حق کارگران اجحاف می کنند.
حیدری افزود: حقوق مشخص شده شورای عالی کار برای کارگر 3 میلیون و 200 هزار تومان است که متاسفانه شرکت های پیمانکاری نصف این حقوق را هم به کارگر پرداخت نمی کنند و تاسف برانگیزتر این است که خود کارگر نیز توان اعتراض نداشته چراکه امنیت شغلی ندارد و در صورت اعتراض اخراج می شود.
وی با بیان اینکه بیشترین اجحاف را شرکت های پیمانکاری دانشگاه علوم پزشکی در حق کارگر انجام می دهد، ادامه داد: شرکت های پیمانکاری باید تایید صلاحیت را از اداره کار دریافت کنند و اینکه معاینات پزشکی باید سالانه تمدید و کمیته نظارت در خصوص عدم اخراج بی مورد کارگر و امنیت شغلی کارگران تشکیل شود.
فرماندار منوجان متذکر شد: در اولین فرصت جلسه ای با حضور عوامل دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان جهت بررسی بیشتر این موضوع تشکیل گردد.
شایان ذکر جلسه شورای تامین در خصوص معادن فاریاب نیز برگزار شد.


منبع : فرمانداری منوجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲