مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۶/۲۳

۲۰۱ مورد آتش سوزی در شش ماهه اول سال جاری در منوجان

۲۰۱ مورد آتش سوزی در شش ماهه اول سال جاری در منوجان

۱۸۱مورد از ۲۰۱ مورد آتش سوزی مربوط به باغات و منابع طبیعی بوده است عدم برخی از امکان مورد نیاز در زمان بحران باعث ایجاد خسارات سنگین برای شهرداری شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با حضور فرماندار، معاون عمرانی و اعضای جلسه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

محمد محمودی در این جلسه از تعامل و همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران بخصوص شهردار منوجان قدردانی کرد و اظهار داشت: اگر تعامل و همکاری های همه جانبه اعضای ستاد خصوصا شهردار که در هر ساعات از شبانه روز با روحیه عالی یا پاسخ گوی تلفن یا به صورت میدانی پای کار بودن نبود قطعا در بارندگی 130 میلیمتری سال گذشته مردم شهر دچار خسارت می شدند.

وی افزود در بارندگی 65 میلیمتری اوایل سال گذشته آب وارد شهر شد و مردم دچار خسارت شدند اما با لایروبی های رودخانه ها و تقویت سیل بندها با اینکه 130 میلیمتر در زمستان گذشته بارندگی داشتیم خوشبختانه و به لطف خدا زیرساخت و زیربناهای شهرستان دچار خسارت نشد.

محمودی تاکید کرد: نیاز است امسال نیز مانند سال قبل همه اعضای ستاد بحران جانانه پای کار باشند و نواقص را برطرف کنند که خدای ناکرده مردم ما دچار خسارت نشوند.

فرماندار تصریح کرد: نقاطی در شهر وجود دارد که باعث آبگیری معابر و جمع شدن آب می شود که نیاز است برطرف شود.

شهردار منوجان در خصوص عدم برخی از امکاناتی که باعث بوجود آوردن خساراتی برای شهرداری شده است، اظهار داشت: متاسفانه عدم برخی از امکانات مورد نیاز در شهرستان دچار کاهش خدمات ما به مردم شده و از آنجاییکه ماشین های سنگین مانند لودر نمی‌توانند روپا مسیرهای طولانی را طی کنند و این عمل در سال گذشته باعث خرابی تنها ماشین شهرداری شده است یک دستگاه کمرشکن برای شهرستان و مهم تر در زمان بحران برای جابجایی وسایل نقلیه خدماتی نیاز است.

وحید روشناس با اشاره به اینکه بیشترین آتش سوزی ها در خصوص باغات و منابع طبیعی بوده است، ادامه داد: 181 مورد از 201 مورد آتش سوزی در شش ماهه اول سال جاری مربوط به باغات و منابع طبیعی بوده است که متاسفانه چند دلیل باعث عدم بموقع رسیدن ماشین های آتش نشانی به محل حادثه می شود که یک مورد به دلیل عدم مسیر مناسب برای عبور ماشین آتش نشانی به باغات و دیگری تعداد زیاد سرعت گیرها در مسیر باعث عدم رسیدن بموقع ماشین های آتش نشانی به محل حادثه می شوند.

شهردار منوجان در خصوص تعریض و افزایش دهنه های پل شهدای گمنام تصریح کرد: از آنجایی که حریم رودخانه باغات شخصی مردم قرار دارد امکان گسترش دهنه های پل وجود ندارد مگر اینکه اقدامات قانونی نسبت به تعریض محوطه پل انجام شود اما با اینصورت در بالادست رودخانه اقداماتی انجام شده است که به پل فشار کمتری وارد شود و در خصوص آبگیری معابر و جمع آوری آب در سطح شهر به مرور زمان رفع خواهند شد.

معاون عمرانی فرمانداری اظهار داشت: شیرهای هیدرات در محل های خاص از روستاها توسط دهیاران انجام شود و اینکه ماشین کمرشکن مخصوص پنج شهرستان جنوبی استان در شهرستان کهنوج قرار دارد که باید در زمان بحران در اختیار شهرستان قرار گیرد.


منبع : فرمانداری منوجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲