مکان فعلی :

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۹/۱۰

نشست مدیرکل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایران با فرماندار منوجان

مدیرکل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایران با فرماندار منوجان دیدار کرد

میرجعفری در خصوص بیمه روستایی کشاورزان و روستاییان با فرماندار منوجان به گفتگو پرداخت و اظهار کرد: استان کرمان ۱۱ هزار روستا دارد که ۵ هزار روستا بالای ۲۰ خانوار است. وی ادامه داد:طرح بیمه روستایی سال ۹۳ در شهرستان منوجان اجرا شد اما متاسفانه مورد استقبال مردم قرار نگرفت.

نشست مدیرکل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایران با فرماندار منوجان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری محمد میرجعفری مدیرکل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایران با محمد محمودی فرماندار منوجان دیدار کرد.

میرجعفری در خصوص بیمه روستایی کشاورزان و روستاییان با فرماندار منوجان به گفتگو پرداخت و اظهار کرد: استان کرمان 11 هزار روستا دارد که 5 هزار روستا بالای 20 خانوار است.

وی ادامه داد:طرح بیمه روستایی سال 93 در شهرستان منوجان اجرا شد اما متاسفانه مورد استقبال مردم قرار نگرفت.

مدیرکل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایران با اشاره به اینکه این بیمه با بیمه سلامت متفاوت و خدمات آن مانند بیمه تامین اجتماعی می باشد و تنها تفاوت آن عدم خدمات در حوزه درمان است، گفت: این بیمه برای مردم اختیاری است و خدماتی مانند حقوق بازنشستگی، فوتی و سایر خدماتی که بیمه تامین اجتماعی به بیمه شدگان ارائه می کند را شامل می شود اما خدمات درمانی را شامل نمی شود چراکه دفترچه ای صادر نمی‌شود.

محمد میرجعفری بیان داشت: بیمه شدگان می توانند با پرداخت ماهانه 20 هزار تومان و 30 سال بیمه شدن بدون احتساب سن بازنشسته شوند و اینکه داشتن 10 سال سابقه بیمه برای سن 70 و 15 سال سابقه برای 65 سال، برای بازنشسته شدن الزامی است.
وی در پایان با درخواست از فرماندار گفت: می طلبد فرهنگ بیمه شدن در روستاها نهادینه شود تا مردم بعد از کارافتادگی مجبور نشوند به کمیته امداد و بهزیستی مراجعه کنند.
فرماندار منوجان در این نشست ابراز کرد: در این خصوص بررسی های لازم صورت می گیرد و متعاقباً به اداره کل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایران ابلاغ می گردد.
98/9/10


منبع : فرمانداری منوجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را زنید
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲