مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۵/۰۶

اختصاص ۵۴ میلیارد تومان اعتبار فرهنگی به جنوب کرمان

اختصاص ۵۴ میلیارد تومان اعتبار فرهنگی به جنوب کرمان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان در سفر به شهرستان منوجان گفت: در تفاهمنامه بین استاندار کرمان و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۵۴ میلیارد تومان اعتبار برای سه سال آینده به جنوب استان کرمان تعلق گرفت که این در تاریخ فرهنگ و ارشاد اسلامی بی‌سابقه بود.

حسین اسحاقی امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار داشت: 438 کانون فرهنگی و هنری مساجد در جنوب استان وجود دارد که در آینده نزدیک به 450 کانون می‌رسد لذا به‌دلیل اینکه شورای فرهنگ در گذشته هیچ اساسنامه‌ای نداشت از اعتبارات و بودجه‌ها برخوردار نمی‌شد ما می‌توانستیم کمک ناچیزی به این کانون‌ها انجام دهیم اما در آینده در ردیف بودجه قرار می‌گیرد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان یکی از مهمترین مسائل صورت گرفته را امضاء تفاهمنامه بین استاندار و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد و ابراز داشت: در این تفاهمنامه 54 میلیارد تومان اعتبار برای سه سال آینده به جنوب استان کرمان تعلق گرفت که این در تاریخ فرهنگ و ارشاد اسلامی بی‌سابقه بود.
 
وی بیان داشت: کارهای تجهیز مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان منوجان به سیستم نمایشی فیلم دیجیتال صورت گرفته و با توجه به اینکه در دستور کار جدی فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده کارهای تجهیز سالن مجتمع فرهنگی و تبدیل آن به سینما پیگیری شد.
 
اسحاقی تصریح کرد: در زمینه توسعه و فعالیت‌های هنری و قرآنی جلسه‌ای با معین اقتصادی شهرستان منوجان صورت گرفت که مصوبات خیلی خوبی در این جلسه حاصل شد.
 
وی عنوان کرد: در راستای تمرکززدایی از برنامه‌ها و فعالیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامیف یک برنامه خاص فرهنگی و هنری به صورت ملی را در شهرستان منوجان پیگیری خواهیم کرد.
 
اسحاقی با اشاره به دستاوردهای سفر به شهرستان منوجان، تصریح کرد: تجهیز سالن مجتمع فرهنگی و در نهایت افتتاح سینمای شهرستان در چند روز آینده و بحث کمک به دوره‌های آموزشی سبک زندگی اسلامی که در شهرستان منوجان جزو مصوبات شورای فرهنگ عمومی بوده از دستاوردهای این سفر است.
 
 محمد محمودی فرماندار شهرستان منوجان به همراه حسین اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان در پایان جلسه شورای فرهنگ عمومی  نشستی با هنرمندان  و مسئولان کانون های فرهنگی و هنری مساجد و اصحاب رسانه شهرستان منوجان داشت و هنرمندان هر کدام  مشکلات خود را بیان نمودند .
 در ادامه نیز جلسه ای با حضور فرماندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان  ونماینده  شرکت گهر زمین (معین اقتصادی شهرستان منوجان ) برگزار شد که در این جلسه طرفین بر سر امضای توافق نامه ای در خصوص رونق تولید در زمینه آموزش و توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و راه اندازی کسب و کارهایی  در زمینه اشائه هنر شهرستان منوجان در آینده ای نزدیک به توافق رسیدند .
 
در پایان نیز فرماندار شهرستان منوجان به همراه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان با حضور در منازل تعدادی از هنرمندان شهرستان , از زحمات این عزیزان در زمینه توسعه فرهنگ و هنر  قدردانی نمودند .
 


منبع : فرمانداری منوجان


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار